Resimupload.org Saturday, 27/04/2024, 00:28
Portal | Üye Ol | Giriş Yap Hoşgeldin!Ziyaretçi | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Gökhan Özen Fan Forum » GÖKHAN ÖZEN » Gökhan Özen Röportajlar » Gökhan Özen Röportaj
Gökhan Özen Röportaj
gokhanozenfanDate: Monday, 28/04/2008, 16:17 | Message # 1
Admin
Grup: YÖNETİCİ
Status: Offline

*Her şeyde biraz sen varsın şarkısını kime yazdın ve o kişi gerçekten seni sevdi mi?

-Kime yazdığım bende gizli kalsın ama şunu bil ki o da beni gerçekten sevdi bende onu

*Sizce ayaklarınız yere sağlam basıyor mu?

-20 yaşında şöhret olan bir insan olarak tabii ki şaşkın ördek durumu yaşadım. Bir takım şeyleri yaşayıp anlamlandırdıktan sonra etrafından gelen şeylerle değil kendi yorumladığın şeylerle hareket etmeyi öğrenince kendimi daha iyi ifade etmeyi öğrendim.

*Bugüne kadar yanlış anlaşıldığınızı düşündünüz mü? Sürekli olarak gündeme gelmek için çeşitli spekülasyonlar yaptığınız doğru mu?

-İddia edilenler önemli değildir, bu iddialara inanma reytingi önemlidir. Herkes her şeyi iddia edebilir. Ne kadar insanın bu tarz şeylere yürekten inandığına bakmak lazım. Bunlara çok fazla kafamı takıp kendi işimden gücümden olmadım. Artık olaylara daha fazla soft bakmaya başladım. Albüm çıkınca reklam yapıyor diyorlar, benim başıma gelen talihsiz olaylarla albüm çıkış tarihlerine baktıkları zaman doğru olmadığını görürler. Albüm tirajıma baktığın zaman 600 bin satmışım öyle bir tirajla neden reklam yapayım ki?

*Kimleri keyif alarak dinliyorsunuz?

-Kayahan, Nazan Öncel, Sezen Aksu, İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay'ı severek ve zevk alarak dinliyorum. Benim beğenim sokakta yürüyen insanlarla aynı, kendimi altın bir kafese koyup insanlara yukardan bakmadığım için beğenim de halkla aynı.

Çünkü ben de halkın arasında yaşıyorum

*Sokakta veya konserlerinde bayanlar tarafından tacize uğradınız mı?

-Olmaz mı ,tacizler oluyor. Bazen el ve kolla çarpabiliyorlar. Kadınların çok fazla tacizine uğradım diyebilirim. Ama bunların sevgiden olduğunu bildiğim için tepki vermiyorum. Senin sokakta yürürken tacize uğramanla benim konserde tacize uğramam arasında fark var. Birisi sevgiden birisi şehvetten kaynaklanıyor. O yüzden bugüne kadar yaşadığım tacizler beni çok fazla rahatsız etmedi.

*Bir kadının önce neresine bakarsınız?

-Önden bakıyorsam gözlerinden arkadan bakıyorsam beline bakarım!

*Bir kadında en tahammül edemediğiniz şey?

-Samimiyetsizlik yalan söylemesi aşırı inat ve bakımsızlık

*Aşkın ömrü sizce ne kadar?

-İki tarafın birbirine olan saygı süresi kadardır

*Aşık olduğunuz nasıl anlarsınız?

-Çok mutlu olduğum bir anda “o” yanımda yok diye mutluluğum yarım kalıyorsa,şarkılarımı bestelerken hep “o” aklıma geliyorsa telefonum her çaldığında ilk düşündüğüm isim hep “o” ise aşık olmaya başlıyorum demektir

*Hangi durumda birine yalvarırsınız?

-Hiçbir durumda ALLAH’tan başka kimseye yalvarmam

*Birinin arkasından konuşurken yakalandığınızda ne yaparsınız?

-İnanın bana yüzüne karşı söyleyemeyeceğim hiçbir şeyi kişinin arkasından da konuşmam

*Hayatınızın amacı nedir?

-Doğru bir insan olmak,doğru ve insanlara faydalı olabilecek çocuklar yetiştirmek,her koşulda ve her nerede olursanız olun şerefinizle ve haysiyetinizle hareket edip,karşınızdakilere bu yönlerinizle örnek olabilmek…

SoNuNa KaDaR GöKhAn

GöKhAn-SeMiHa

gokhanozenfanDate: Monday, 28/04/2008, 16:17 | Message # 2
Admin
Grup: YÖNETİCİ
Status: Offline
*Yüzyılın dahisi olarak seçtiğiniz üç isim?

-ATATÜRK, Bill Gates,Einstein

*Vücudunuzun en beğendiğiniz ve en beğenmediğiniz yerleri?

-Aynaya baktığımda gördüğün “ben”den ibaretim ben “ben”i ayıramam ki

*Bir zaman makinesi olsa hangi çağa giderdiniz?

-Zaman makinesi olsaydı geriye dönmeyi değil ileriye gitmeyi isterdim

*Rock müzik yapmayı düşündün mü? Biz rock fanları olarak bu tarzın sana yakışacağını düşünüyoruz..

-Rock müzik sevdiğim bir müzik tarzı..kendine ait bir felsefesi olması onu diğer müzik türlerinden ayırıyor albümlerimde tamamen rock olmasa da rock sounduna yakın olan müzik ve arenje denemeleri yapıyorum zaman zaman..

*Aynaya baktığında kendin hakkında ne düşünüyorsun?

-GURUR DUYUYORUM

*Şarkıların içinde seni en çok etkileyen yüreğini yansıtan göz yaşlarını akıtan hangisidir?

-Her şeyde biraz sen varsın..duman gözlüm
-Kalbim seninle birtanesisin ve birçoğu

*Şarkılarını nasıl bu kadar güzel yazabiliyorsun?

-Aşkı ne kadar derin yaşarsan o kadar derin yansıtabiliyorsun işte sır burada…

*Hiçbir anda unutulma korkusu yaşıyor musun?

-Bazı anlarda bunu gerçekten çok istiyorum…

*Gece hayatını sevmiyorsunuz. Bunun özel bir nedeni var mı?

-Özel bir nedeni yok, sadece gece hayatının insanı yıpratabileceğim, sağlığını bozabileceğini ve insanı konsantre olduğu işinden uzaklaştırabileceğini düşünüyorum ki,bu saydıklarım benim için gece boyunca gidip bir yerlerde sabahlamaktan çok daha önemli.

*Duyguların yüz ifadene yansır mı, yoksa saklar mısın?

-Az da olsa yansır, yansımaması mümkün değil. İnsansın, yaşıyorsun ve bu gerçek bir dünya, bir tiyatro sahnesi değil ki rol yapasın... Ama tabii birçok durumlarda çok güzel politika yapabilen insanlar var, ben onlardan değilim, aklımda ne varsa, yüzüme de o yansır benim.

*Elinde imkan olsa "şimdiki aklım olsa yapmazdım" diyebileceğiniz neler var?

-Kıssadan hisse aldığım bir takım olaylar var elbette, bu olmazsa gelişme de olmaz, olduğun yerde kalırsın. Bu konunun içine hayat görüşün de, sanatsal çalışma sistemin de girebilir. Elimde beni yedi yıl öncesine götürecek bir imkanım olsa, kader birliği ettiğim kişileri seçerken, daha seçici, daha dikkatli ve akılcı davranırdım.

*Kimleri dinliyorsunuz?

-Şayet söylediği şarkı gönül telimi titretiyorsa herkesi dinlerim,hiç bir ayrım yapmıyorum.

*Bazı konserlerinizde Türk Sanat Müziğinden parçalar okuyorsunuz.böyle bir çalışma ilerde bir albümünüzde de olabilir mi?

-Olabilir tabi ki,TSM bizim kendi öz müziğimiz .Zaten Ankara Radyosu Çocuk korosunda 6 yıl Türk Sanat Müziği eğitimi aldım.

*Eski günlerini hatırladığında en çok neyi özlüyorsun? Ne yapabilmek isterdin eskisi gibi?

-Sabahtan akşama kadar sokaklarda yürümek isterdim. İşim olmadan, hiçbir şey düşünmeden...

*Birçok kişi şöhretin yeterli olduğunu düşünüp eğitime gerek görmezken, senin hálá eğitimine ağırlık vermen çok güzel...
-Sadece müzik değil, her şeyin başı eğitim! Üstelik ben elimdekilerle yetinmiyorum! Türkiye’deki hayatım gayet rahat. Düzenimi kurmuşum. Maddi anlamda bir sıkıntım yok. Ama sırtımı buna dayamak istemiyorum. Her seferinde bir adım daha yukarı çıkmak için çabalayacağım. Bence herkes bunu istemeli: Elindekiyle yetinmeyip, daha fazlası için çalışmak, çabalamak!

*Bir röportajında hayatının film gibi olduğunu, ders alınacak çok şey olduğunu söylemişsin. Hayatının en önemli dersini hangi olaydan aldın?

-Hayatın en önemli dersleri bir tek olaydan değil her gün yaşanan bir çok olaydan alınabilir, önemli olan ders aldığın bir olayı tekrar etmemektir, yani dersi harfi harfine özümsemek gerekir.

SoNuNa KaDaR GöKhAn

GöKhAn-SeMiHa

Gökhan Özen Fan Forum » GÖKHAN ÖZEN » Gökhan Özen Röportajlar » Gökhan Özen Röportaj
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2024